Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
Telefony alarmowe:

998

112

Strażacy stawiają namioty przy szpitalach

2020.04. 8
Strażacy ustawili namioty przy dziewięciu szpitalach

W sobotę 4 kwietnia 2020 r., decyzją wojewody śląskiego, strażacy Państwowej Straży Pożarnej ustawili namioty przy dziewięciu szpitalach w naszym województwie: w Bystrej, Bielsku - Białej, Czeladzi, Gliwicach, Siemianowicach Śląskich, Rudzie Śląskiej, Wodzisławiu Śląskim, Zabrzu oraz Zawierciu.
Namioty pełnią funkcję przyszpitalnych izb przyjęć, w których przeprowadzane będą wstępne badania pacjentów, mające na celu wykluczenie osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem COVID -19, a tym samym ograniczenie zakażeń personelu i pacjentów w szpitalach niezakaźnych. 

Pierwsze namioty przed szpitalami w województwie śląskim postawiono na początku marca. Obecnie jest to 90 namiotów w 37 miastach województwa (najwiecej w Katowicach -13). W ramach polowych izb przyjęć strażacy nie wykonują żadnych zadań w strefie zagrożenia koronawirusem. Ich działania ograniczają się jedynie do rozstawienia namiotów pneumatycznych, wyposażenia ich zgodnie z ich przeznaczeniem oraz zapewnienia infrastruktury technicznej, tj. ogrzewania oraz oświetlenia.

opracowanie: mł. bryg. Aneta Gołębiowska rzecznik prasowy śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP

Filmy: KP PSP w Wodzisławiu Śląskim, KM PSP w Zabrzu, KP PSP w Zawierciu

 

 

zdjęcia: KP PSP w Będzinie, KM PSP w Bielsku - Białej, KM PSP w Gliwicach, KM PSP w Siemianowicach Śląskich, KM PSP w Rudzie Śląskiej, KP PSP w Wodzisławiu Śląskim, KM PSP w Zabrzu, KM PSP w Mysłowicach, KM PSP w Piekarach Śląskich.