Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
Telefony alarmowe:

998

112

Kolejne dwie ofiary pożaru

2015.11. 5
Kolejne dwie ofiary pożaru

05.11.2015 godzina 14:22. Bielsko-Biała, ul. Marglowa. Dwie osoby zginęły w pożarze mieszkania. Od początku roku na terenie województwa śląskiego w pożarach zginęły 53 osoby. Rannych zostało 681  osób  

Po dojeździe na miejsce pożaru, dowódca uzyskał informację od lokatorki budynku, że na piętrze budynku mogą znajdować się dwie osoby. Z budynku wydobywał się dym z okien mieszkania na wysokości pierwszego piętra i z poddasza. Do budynku wysłano ratowników zabezpieczonych w aparaty ochrony dróg oddechowych celem szczegółowego rozpoznania sytuacji. Równocześnie rozpoczęto budowę dwóch linii gaśniczych.
Podczas przeszukiwania pomieszczeń ratownicy odnaleźli nieprzytomną osobę w wejściu z korytarza do łazienki. Niezwłocznie ewakuowali osobę na zewnątrz- do zorganizowanego punktu pomocy medycznej - gdzie strażacy udzielali jej pomocy do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Druga osoba poszkodowana została odnaleziona w pokoju mieszkania. Obecny na miejscu zdarzenia lekarz po przebadaniu, stwierdził zgon obydwu osób.
Pożarem objęte było jedynie pomieszczenie mieszkalne w tym meble i sprzęt RTV . Kwalifikowana pierwsza pomoc udzielana była również osobie, która zgłaszała pożar (wsparcie psychiczne, tlenoterapia).
W trakcie działań gaśniczych wykorzystywano agregat oddymiający, wyniesiono również butlę gazową turystyczną z kuchni oraz wygaszono piec centralnego ogrzewania znajdujący się na parterze. 
W akcji gaśniczej brał udział 7 zastępów straży pożarnej / w tym 2 OSP/,zespoły ratownictwa medycznego, policja. Działania zakończono o godz.18.49.