Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
Telefony alarmowe:

998

112

Raszczyce. Pożar dachu budynku szkoły.

2015.12.22

godz.15.35. Raszczyce /pow.rybnicki/, ul.Szkolna. Stanowisko Kierowania KM PSP przyjęło zgłoszenie o pożarze dachu budynku w Raszczycach. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej ,działania gaśnicze polegały na podaniu dwóch prądów wody: jeden z drabiny mechanicznej, a drugi do budynku. Obiekt szkoły to dwupiętrowy budynek z poddaszem użytkowym, dach kryty dachówką. Do szkoły należą dwa budynki połączone łącznikiem.
W szkole nie odbywały się już żadne zajęcia. Na polecenie Dowódcy akcji zadysponowano dodatkowe siły i środki z powiatu oraz  z JRG Rydułtowy, JRG Jastrzębie i JRG Gliwice. Dalsze działania gaśnicze polegały na podaniu dwóch prądów wody do budynku, oddymianiu i przewietrzaniu, ewakuacji mienia oraz częściowej rozbiórce poszycia dachu. Na miejsce pożaru przybyli: Zastępca komendanta miejskiego PSP KM, Dyrektor szkoły, Pełnomocnik Wójta Gminy Lyski,
Spaleniu uległo 250m2 poszycia dachu o konstrukcji drewnianej krytej dachówką. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej.
W akcji ratowniczo-gaśniczej brały udział 24 zastępy straży pożarnej /w tym 8 zastępów OSP/,policja, pogotowie energetyczne, gazowe. Działania zakończono o godz. 20.58.