Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
Telefony alarmowe:

998

112

Gliwice ul. Nowy Świat. 1 osoba poszkodowana w pożarze mieszkania

2016.11.15
Gliwice ul. Nowy Świat. 1 osoba poszkodowana w pożarze mieszkania

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej, zauważono dym wydobywający się z mieszkania na 1 piętrze. Na chodniku oraz na ulicy przed budynkiem, widocznie było potłuczone szkło. Na balkonie mieszkania znajdowała się kobieta. Na miejscu obecna była policja.
Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzania i ewakuowali po drabinie lokatorkę. Kobieta miała raną na dłoni, ratownicy udzielili jej pierwszej pomocy i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Działania gaśnicze polegały na podaniu po klatce schodowej, prądu gaśniczego do mieszkania, na palące się wyposażenie w jednym z pomieszczeń, ewakuowali także 15 lokatorów z budynku. Z uwagi na duże nagromadzenie materiałów palnych w mieszkaniu, usunięto przez okno spalone i tlące się elementy wyposażenia mieszkania. Obecne na miejscu pogotowie gazowe odłączyło dopływ gazu do mieszkania i w pionie budynku. Na miejsce zdarzenia przybył inspektor nadzoru budowlanego. Po oględzinach, inspektor wyłączył z użytkowania jedno mieszkanie i zezwolił na użytkowanie pozostałych lokali w budynku. Na miejsce przybył technik policyjny, który będzie prowadził dalsze czynności wyjaśniające przyczynę powstania pożaru.

W akcji ratowniczej brały udział 4 zastępy PSP, policja, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie gazowe. Działania zakończono o godz.10.51.