Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
Telefony alarmowe:

998

112

Katowicki Dzień Aktywnego Seniora

2017.09.27

25 września 2017 roku, na katowickim rynku po raz trzeci zorganizowano Dzień Aktywnego Seniora pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice. Wydarzenie to było świetną okazją aby porozmawiać z uczestnikami o ich bezpieczeństwie. Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach na spotkaniu z seniorami przypominali o zbliżającym się sezonie grzewczym i związanym z nim zagrożeniem jakim jest tlenek węgla, o konieczności wykonania przeglądów technicznych urządzeń grzewczych i przewodów kominowych, omawiali także bezpieczne zasady postępowania na wypadek wystąpienia pożaru w mieszkaniu. Na miejscu nie mogło oczywiście zabraknąć pokazu sprzętu wykorzystywanego przez straż pożarną w działaniach ratowniczych.

Swoje stoiska zaprezentowali również przedstawiciele Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach oraz policjanci z Komendy Miejskiej w Katowicach

Spotkanie to wpisuje się w ogólnopolską kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo” objętą honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

opracowanie: kpt. Mateusz Pyrzanowski KM PSP w Katowicach

Kampania "Czad i Ogien.Obudź czujność"