Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
Telefony alarmowe:

998

112

XXIII Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Biegu na 10 km

2017.10. 8

W dniu 8 października 2017 roku w Rakoniewicach odbyły się XXIII Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Biegu na 10 km. Zawody rozegrane zostały w ramach 7 edycji biegu pod nazwą „Dycha Drzymały”.

Linię mety, która była usytuowana na malowniczym rakoniewickim rynku, nieopodal fontanny ze strażakami oraz Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa, przekroczyło aż 299 strażaków PSP. Łącznie w niedzielnym biegu wystartowało blisko 1350 uczestników.
Zawodnicy mieli do pokonania atestowaną, 10-kilometrową trasę. Każdy, kto dobiegł do mety otrzymał okolicznościowy, piękny medal z wizerunkiem wozu Drzymały, nawiązującego do obchodów „Roku Drzymały”.

Klasyfikacja generalna kobiet:
1.  Aleksandra Dettlaff, KW PSP Gdańsk – 45:38,
2.  Joanna Cichoń, KW PSP Katowice – 46:29,
3.Magdalena Bilińska, KW PSP Gorzów Wielkopolski – 50:51.

Mistrzostwa Polski były również zawodami kończącymi tegoroczną rywalizację w Pucharze Polski Strażaków w Biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP.

Po rozegraniu 6 zawodów, które odbyły się w: Gdyni, Pabianicach, Jaworze, Krempnej, Przemyślu i Rakoniewicach, w klasyfikacji końcowej w kategorii kobiet, zwyciężyła reprezentantka woj. śląskiego Joanna Cichoń z  KP PSP Tarnowskie Góry.