Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
Telefony alarmowe:

998

112

III Zawody Wspinaczkowe Strażaków o puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

2017.11. 9

9 listopada 2017r. w obiekcie  Hali Widowiskowo- Sportowej w Tarnowskich Górach odbyły się  III ZAWODY WSPINACZKOWE STRAŻAKÓW  O PUCHAR  ŚLĄSKIEGO KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ.   

Organizatorem zawodów była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach. Patronat nad  zawadami objął Burmistrz Miasta Radzionkowa.

Zawody rozegrano w konkurencji pn. wspinanie na trudność. Punktowano starty indywidualne oraz drużynowe (drużyna liczyła trzech zawodników). W zawodach udział wzięło  30 zawodników  z 12 Komend Państwowej Straży Pożarnej  woj. śląskiego, Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie oraz OSP Mysłowice-Janów i OSP Repty Śląskie.

Puchary i nagrody zwycięzcom  wręczył Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Arkadiusz Biskup.

 Uczestnicy zawodów i zajęte przez nich miejsca w kwalifikacjach do finału:

       

Karol

Porwoł

KM PSP Gliwice

1

Michał

Nita

OSP Mysłowice-Janów

2

Wojciech

Kogut

KM PSP Rybnik

3

Tomasz

Parkitny

KP PSP Tarnowskie Góry

4

Artur

Wierzgoń

KM PSP Siemianowice Śląskie

5

Michał

Kazatel

KM PSP Zabrze

6

Kamil

Lika

KP PSP Tarnowskie Góry

7

Paweł

Edelman

KP PSP Kłobuck

8

Paweł

Siwnicki

KM PSP Katowice

9

Konrad

Dyrcz

KM PSP Jaworzno

10

Aleksander

Kadłubek

OSP Repty Śląskie

11

Wiktor

Olbryś

KM PSP Tychy

12

Adam

Kiedroń

KP PSP Pszczyna

13

Damian

Tłuścik

KM PSP Zabrze

14

Szymon

Borys

KP PSP Tarnowskie Góry

15

Piotr

Wilkin

KM PSP Zabrze

16

Dawid

Wons

KM PSP Zabrze

17

Tomasz

Gondko

KM PSP Jastrzębie Zdrój

18

Joanna

Kupidło

OSP Repty Śląskie

19

Miłosz

Płomiński

KP PSP Wodzisław Śląski

20

Marcin

Galas

KM PSP Zabrze

21

Bartlomiej

Sępiak

KM PSP Jastrzębie Zdrój

22

Artur

Szymanek

CSPSP w Częstochowie

23

Marek

Pipans

KP PSP Pszczyna

24

Piotr

Gonera

CSPSP w Częstochowie

25

Jakub

Bednarz

OSP Repty Śląskie

26

Dominik

Szymański

KM PSP Siemianowice Śląskie

27

Sebastian

Kucharczyk

KP PSP Pszczyna

28

Jarosław

Ostrowski

KM PSP Gliwice

29

Bogdan

Sgolik

KM PSP Gliwice

30

 

Uczestnicy finału oraz zajęte miejsca:

       

Finał
 pkt 36

czas (s)

1

Tomasz

Parkitny

KP PSP Tarnowskie Góry

36

79,00

2

Karol

Porwoł

KM PSP Gliwice

36

89,43

3

Artur

Wierzgoń

KM PSP Siemianowice Śląskie

36

98,00

4

Wojciech

Kogut

KM PSP Rybnik

36

116,39

5

Paweł

Edelman

KP PSP Kłobuck

36

138,81

6

Michał

Kazatel

KM PSP Zabrze

36

232,00

7

Kamil

Lika

KP PSP Tarnowskie Góry

32

192,80

8

Michał

Nita

OSP Mysłowice-Janów

29

126,63

 

Do finału dopuszczono również jedyną uczestniczącą w zawodach kobietę t.j Joannę Kupido  z OSP Repty Śląskie - zawodniczka  nie była klasyfikowana, uzyskała  32 punkty przy czasie 161,20 sek.

Klasyfikacja  drużynowa przedstawia się następująco:

       

KP PSP Tarnowskie Góry

81

418,3

1

KM PSP Zabrze

81

457,2

2

OSP Repty Śląskie

75

662,6

3

KP PSP Pszczyna

73

654,4

4

KM PSP Gliwice

59

626,4

5