Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
Telefony alarmowe:

998

112

Mundur na rowerze

2018.05.25

Mundur na rowerze 2018 już w trasie!

22 maja 2018 roku godzina 8:00 – „Akcję Mundur na rowerze 2018 uważam za otwartą!” tak wykrzyczał Paweł Stachurski gospodarz pierwszego etapu akcji podczas wyjazdu sztafety spod Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Białymstoku. Z uwagi na liczbę uczestników było to dość długie widowisko i chwila, która w organizatorach wywołała niemałe wzruszenie.

Na starcie stawiło się 75 uczestników ze Służby Więziennej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Straży Miejskiej i Wojska Polskiego.

Patronat honorowym objął Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. 

Organizatorem akcji jest Fundacja „Mała Straż” z Łodzi oraz Komitet Organizacyjny. Sztafeta rozpoczyna się 22 maja w Białymstoku i po przejechaniu 6100 km przez Polskę, 30 czerwca dotrze do Łodzi.

Akcja Mundur na rowerze 2018 ma kilka celów, z których najważniejszym jest zbiórka środków finansowych na rehabilitację naszego kolegi asp. sztab. Arkadiusza Dąbrowskiego, strażaka z JRG nr 1 w Łodzi oraz st. sierż. Marcina Miniaka, policjanta z Komisariatu Policji V w Łodzi, którzy ucierpieli podczas działań ratowniczych w grudniu ubiegłego roku.

Przedsięwzięcia tego typu pokazują, że strażacy są jedną wielką rodziną i zawsze mogą na siebie liczyć. Kolejnym celem jest integracja służb mundurowych Rzeczypospolitej Polskiej również Ochotniczych Straży Pożarnych, poprzez sport, w tym przypadku jazdę na rowerze. Dodatkowym celem akcji jest wsparcie chorych dzieci, dla których prowadzona jest zbiórka maskotek i książeczek o tematyce bezpieczeństwa.

Akcja ta pokazuje, że strażacy niosą pomoc nie tylko podczas pełnienia służby ale i poza nią, a także przykładają dużą wagę do sprawności fizycznej, która jest niezmiernie ważna podczas ich służby.

opis akcji - pobierz plik
plakat akcji - pobierz plik