Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
Telefony alarmowe:

998

112

Spotkanie wigilijne służb podległych MSWiA

2018.12.24

19 grudnia 2018 roku w Komendzie Głównej Straży Granicznej odbyło się spotkanie wigilijne służb nadzorowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z udziałem Ministra SWiA Joachima Brudzińskiego i Sekretarza Stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego.

W spotkaniu, którego gospodarzem był Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Praga uczestniczyli: przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji poseł Arkadiusz Czartoryski, komendanci służb mundurowych podległych MSWiA, w tym komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski oraz komendanci wojewódzcy, szkół pożarniczych, kadra kierownicza Komendy Głównej PSP oraz dyrektorzy CNBOP i CMP.

- Funkcjonariusze strzegą bezpieczeństwa tych, którzy chcą świętować. Gdy inni będą świętowali, dla was będzie to czas służby - powiedział Minister SWiA Joachim Brudziński. - I za to wasze poświęcenie chcę podziękować.

- Dziś Pan Premier Mateusz Morawiecki skierował na moje ręce podziękowania za waszą służbę podczas niedawnej konferencji COP24. I to podziękowanie także chcę wam dziś przekazać - dodał minister. - Polscy funkcjonariusze z podniesioną głową mogą mówić, że są jednymi z najlepszych, jeśli nie najlepszymi w Europie. Dziękuję za to, że dzięki wam Polska jest krajem bezpiecznym - zakończył minister.

- Prawie 86% Polaków uważa Polskę za kraj bezpieczny, a ponad 90% mówi, że bezpiecznie jest w ich miejscu zamieszkania - powiedział Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński. - Wynika to między innymi z tego, że nasze służby potrafią skutecznie rozpoznawać zagrożenia.

Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie kolęd z towarzyszeniem muzyków z Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. 

 

Opracowanie: na podstawie KG SG
Zdjęcia: KG SG