Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
Telefony alarmowe:

998

112

„Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek”

2019.04. 3

To nazwa kampanii informacyjnej, która rusza w Tychach i dotyczy parkowania samochodów na drogach pożarowych. W kampanię "Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek” zaangażowani są funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, Komendy  Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, Urzędu Miasta oraz zarządcy i administratorzy zasobów mieszkaniowych.

W siedzibie Straży Miejskiej w Tychach odbyło się spotkanie, na którym przedstawiciele stron biorących udział w kampanii omawiali poszczególne etapy jej realizacji.

Kampania w pierwszym etapie obejmuje rozpowszechnianie informacji o jej założeniach oraz uświadamianie mieszkańców o zagrożeniu wynikającym z blokowania dróg dojazdowych i pożarowych, a także o konsekwencjach nieprawidłowego parkowania. Drogi te mają umożliwiać dojazd służbom ratowniczych i podjęcie działań ratujących życie, zdrowie i mienie.

Nie odbieraj sobie, swojej rodzinie i pozostałym mieszkańcom szansy na ratunek. Zwróć uwagę jak parkujesz samochód. Pamiętaj że służby ratownicze wykorzystują większe samochody i potrzebują wolny pas ruchu o szerokości minimum 4 m.