998

112

Mistrzostwa Strażaków woj. śląskiego PSP w Tenisie Stołowym

2019.04.12

Dnia 10 kwietnia 2019 r. w hali Centrum Kulturalno-Sportowego „ŁABĘDŹ” w Gliwicach odbyły się „Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa woj. śląskiego Strażaków PSP w Tenisie Stołowym” o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
W turnieju uczestniczyło 24 funkcjonariuszy z 6 Komend Miejskich i Powiatowych PSP z terenu województwa śląskiego, a także z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.

Po zaciętej walce najlepszym zawodnikiem, piąty raz z rzędu, został Jarosław Tomicki, reprezentujący Komendę Miejską PSP w Gliwicach. Tym samym zdobył tytuł Mistrza Śląska Strażaków 2019 roku w Tenisie Stołowym.
Drugie miejsce zajął Jan Wróbel z KP PSP w Żywcu, a trzecie Dariusz Steuer z KM PSP w Gliwicach.
Najlepszą drużyną w Mistrzostwach została reprezentacja Komendy Miejskiej PSP z Gliwic, przed KP PSP w Żywcu i CS PSP w Częstochowie.

Organizatorem Mistrzostw była Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach wraz z Komendą Miejską PSP w Gliwicach.
Dyplomy, puchary oraz nagrody dla zwycięzców zawodów wręczył Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Adam Wilk oraz Komendant Miejski PSP w Gliwicach st. bryg. Roman Klecha.