Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
Telefony alarmowe:

998

112

Nagroda Komendanta Głównego PSP dla uczniów ze szkoły w Rudołtowicach

2019.06.19

19 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 8 w Rudołtowicach, w trakcie uroczystego zakończenia roku szkolnego, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Pszczynie bryg. Radosław Radkowski dokonał wręczenia nagrody i Dyplomu Komendanta Głównego PSP uczniom z klasy VI Szkoły Podstawowej nr 8 im. Józefa Weszki w Rudołtowicach. Uczniowie zajęli II miejsce w kategorii: „Klasowy konkurs na scenariusz gry terenowej”, w którym brały udział klasy 4-8 oraz gimnazja. Konkurs, ogłoszony na kalendarzu plakatowym Państwowej Straży Pożarnej 2019, wymagał zaangażowania poprzez zabawę oraz pracy zespołowej uczniów i nauczyciela.

Nagrodą w konkursie jest wycieczka do jednej ze szkół Państwowej Straży Pożarnej. Gratulując zwycięstwa, bryg. Radosław Radkowski zaprosił finalistów konkursu również do zwiedzenia Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pszczynie, gdzie na dzieci będą czekały specjalnie przygotowane atrakcje.

Uczennice i uczniowie szkoły w Rudołtowicach aktywnie angażują się w działalność  społeczną na poziomie lokalnym. Zasilają również szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP, stąd w  uroczystości wręczenia Dyplomu Komendanta Głównego PSP nie mogło zabraknąć przedstawicieli Zarządu OSP w Rudołtowicach. Włączając się w ideę wspierania postaw propagujących bezpieczeństwo przedstawiciele Zarządu OSP ufundowali dodatkowe wyróżnienia i nagrody dla uczestników Konkursu oraz ich opiekunów.

Serdecznie gratulujemy tegorocznym finalistom!

 

Zdjęcia: Katarzyna Wyroba i OSP Rudołtowice