998

112

IV Mistrzostwa woj. śląskiego strażaków we wspinaczce sportowej

2019.11. 6

06 listopada 2019 roku w Tarnowskich Górach odbyły się „IV Mistrzostwa woj. śląskiego strażaków we wspinaczce sportowej” o puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. W zawodach wzięło udział 34 zawodników z 12 komend miejskich i powiatowych PSP województwa śląskiego oraz reprezentacja z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.

W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zdobył mł. kpt. Karol Porwoł z Komendy Miejskiej PSP w Gliwicach, II miejsce zdobył mł. asp. Tomasz Parkitny z Komendy Powiatowej PSP w Tarnowskich Górach, a III miejsce asp. sztab. Wojciech Kogut z Komendy Miejskiej PSP w Rybniku.

W kategorii drużynowej (klasyfikowano najlepszych zawodników z danej komendy) zwyciężyli strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu, na drugiej pozycji znalazła się reprezentacja z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie, a na trzeciej uplasowała się reprezentacja z Komendy Powiatowej PSP w Wodzisławiu Śląskim.

Uroczystego wręczenia pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych dokonał Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Adam Wilk wraz z Komendantem Powiatowym PSP w Tarnowskich Górach bryg. Piotrem Krężel.

Zawody odbyły się dzięki uprzejmości Agencji Inicjatyw Gospodarczych S.A. na ściance wspinaczkowej w Hali Sportowej. Organizatorem zawodów wspinaczkowych była Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach oraz Komenda Powiatowa PSP w Tarnowskich Górach.