Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
Telefony alarmowe:

998

112

Przedświąteczne spotkanie opłatkowe

2019.12.12

Nadchodzi czas, kiedy składamy sobie życzenia i dzielimy się opłatkiem, który jest też symbolem wielkiej nadziei. W czwartek, 12 grudnia 2019 roku, w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Katowicach odbyło się spotkanie opłatkowe, które było okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Przy wspólnym stole zasiedli funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni komendy wojewódzkiej, komendanci powiatowi i miejscy PSP województwa śląskiego, emeryci oraz zaproszeni goście.

Śląski Komendant Wojewódzki nadbryg. Jacek Kleszczewski w imieniu kierownictwa powitał zgromadzonych gości i życzył aby zbliżające się Święta Bożego Narodzenia były momentem wytchnienia i spokoju. Podziękował wszystkim strażakom oraz pracownikom cywilnym za rok służby i pracy, za wysiłek i zaangażowanie. Podziękowania złożył również wszystkim druhom Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wojewoda Śląski Pan Jarosław Wieczorek w swoim wystąpieniu skierował do strażaków świąteczne życzenia i podziękowania za pełnioną służbę. Podkreślił, że codziennie są oni gotowi do poświęceń i ratowania ludzkiego zdrowia i życia.

Modlitwę oraz wspólne łamanie się opłatkiem przy wigilijnym stole zainaugurował arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki, a także kapelani kościoła Ewangelicko-Augsburskiego województwa śląskiego z ks. bp Marianem Niemcem na czele.

Po wystąpieniach, modlitwie i łamaniu się opłatkiem wysłuchano kolęd. Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się od akompaniamentu skrzypiec – muzyczne utwory w swoim wykonaniu zaprezentowała nasza koleżanka z komendy wojewódzkiej Pani Marlena Cierpiałowska.

Wśród zaproszonych gości byli między innymi szefowie służb mundurowych oraz przedstawiciele instytucji, związków i stowarzyszeń, w tym Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach, współpracujących z Państwową Strażą Pożarną.

Opracowanie i zdjęcia: KW PSP w Katowicach