Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
Telefony alarmowe:

998

112

Śląscy strażacy włączyli się do akcji #GaszynChallenge

2020.06.17

Strażacy z województwa śląskiego aktywnie włączyli się w ogólnopolską, internetową akcję #GaszynChallenge, która miała na celu zebranie funduszy na leczenie chorego półtorarocznego Wojtusia, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Już wiemy, że dzięki zaangażowaniu wszystkich, którzy postanowili wziąć udział w tej akcji i pomóc, udało się zebrać potrzebną kwotę, ale akcja nadal trwa, a osoby biorące udział w wyzwaniu, mogą pomagać kolejnym potrzebującym dzieciom.
Każda jednostka zrealizowała i opublikowała w Internecie film z wykonania wyzwania, wykazując się niejednokrotnie wyobraźnią i pomysłowością, jednocześnie promując samą akcję i zwiększając jej zasięg. A śląscy strażacy wykonali zadanie, jak zwykle na 120%.

Akcję #GaszynChallenge zapoczątkował jeden z druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie. Zasady są bardzo proste: osobą nominowaną może być każdy, w tym przede wszystkim strażacy, ale również policjanci, żołnierze, instytucje i organizacje. Nominowani muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto wybranego dziecka potrzebującego pomocy. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 kolejne osoby lub instytucje. Cel akcji jest jak najbardziej szczytny: zbiórka środków pieniężnych dla potrzebujących dzieci.

opracowanie: KW PSP w Katowicach